SteamBox tuż za rogiem. NVIDIA nie śpi i prezentuje projekt "Shield"
O tym, ze VALVE pracuje nad własną konsolą do gier nie jest już plotką od dłuższego czasu, szczególnie gdy Steam wkroczył już na Linuksowe biurka. W moim systemie Steam stał się elementem już codziennym elementem "must-to-have". Pomimo tego, że ujawniono pierwsze dane popularności pingwinów wynoszącej na chwilę obecną 0.8%, wciąż niewiele wiadomo o konsoli SteamBox. Swoją drogą analizując udostępnione statystyki mocno zastanawia pozycja "inne systemy", która również posiada prawie 0.8%. Co to znaczy inne systemy? Wymienione wersje Windowsa i Maćków pozwalają przypuszczać, że pod tą liczbą również kryją się inne dystrybucje Linuxa. Sugeruję zatem, że sumarycznie Linux przekroczył już 1%. Czy to dużo, czy mało? Trudno powiedzieć - tym bardziej, że otwarta beta Steama pojawiła się całkiem niedawno.
Tak czy inaczej, konsola VALVE wciąż owiana jest tajemnicą, co jest zresztą typową polityką firmy. Użytkownicy jedynie mogą prześcigać się w pomysłach, jak taka konsola powinna lub może wyglądać. Jedną z ciekawszych propozycji przedstawił serwis gamedynamo.com. Natomiast niemiecki serwis golem.de poruszył temat konferencji EHSM 2012 w Berlinie, na której rzekomo Ben Krasnow (Valve) zapowiedział, że konsola zostanie zaprezentowana już w marcu podczas GDC lub w czerwcu na tegorocznych targach E3.
Tymczasem NVIDIA zaprezentowała swój najnowszy mobilny układ Tegra 4 "Wayne", będący czterordzeniowym procesorem ARM Cortex-A15 z 72 rdzeniami graficznymi GeForce. Całość naszpikowana jest technologiami niskiego poboru energii PRISM 2. Tegra 4 posiada jeszcze piąty, energooszczędny rdzeń, wykorzystywany podczas niewymagających zadań, takich jak czuwanie i odtwarzanie multimediów.
Jednak sama Tegra 4 to nie wszystko co zaprezentował koncern. Na targach pojawił się jeszcze projekt "Shield", będący przenośną platformą do gier, działającą zarówno pod kontrolą Androida jak i Windowsa.
Projekt "Shield" od NVIDIA
Jak widać na powyższej rycinie, konsola budową przypomina pada z zintegrowanym 5" dotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości HD 1280x720 (294dpi).
Zobaczmy jak to działa?
Ciekawostką jaką oferuje Shield jest możliwość grania na konsoli w gry zainstalowane na domowym komputerze PC - w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu, włączając w to również platformę Steam.
Brzmi ciekawie? Może ten rok 2013 na przekór wcale nie będzie taki pechowy :)
Wpisy na podobny temat
- 27 Sep 2013 » NVIDIA partnerem Valve w batalii o salony Software Rozrywka Hardware Dystrybucje
- 09 Dec 2012 » Steam na Linuksa - czy ma szansę? Software Rozrywka
- 28 Dec 2012 » Legend of Grimrock - Dungeon Crawler w starym ... Rozrywka
Komentarze
Bardzo fajny wpis, ale zastanawiam się czemu tak \'poniebieszczyłeś\' dużo wyrazów ;D
PS dzięki za link :>
Tymczasowy bold :) zaraz wyleci z CSS na jakiś mniej agrwsywny
http://www.examiner.com/article/valve-s-steam-box-to-be-shown-at-ces-first-details pokazali już ją na CES
Hum.... jakoś nie jestem przekonany, że to tylko takie coś :)
To nie jest projekt steamboksa. To jest projekt niezależnej firmy, który pozawala na uruchomienie steama. Poza tym ta firma sprzedaje już jakiś czas komputerki w tej obudowie, nawet z przeznaczeniem serwerowym.