Video: Podgląd z rozwojowej wersji KDE 5
Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu z rozwojowej wersji środowiska KDE 5.
Na filmie można zobaczyć między innymi: nowy wygląd apletu kalendarza. menadżera powiadomień o urządzeniach oraz zarządzania energią.
Niestety całość jest jeszcze w powijakach i nie działa w ogóle stabilnie, ale pozwala nam na małe rozeznanie się w tym, co szykują nam deweloperzy.
KDE 5 / 2013-11-26
Zobacz również poprzedni materiał prezentujący Plasma 2 / KDE Frameworks 5
Wpisy na podobny temat
- 11 Mar 2013 » Pokaz możliwości Plasma 2 / KDE Frameworks 5 KDE 5
- 11 Sep 2013 » Rewizja KDE 5: KDE Frameworks 5 i Plasma ... KDE 5 Filmy
- 28 Oct 2013 » Ivan Čukić przedstawia swoją wizję kalendarza dla Plasma ... KDE 5
Komentarze
Dzieki :)
wyglada calkiem fajnie, pytanie jak szybko bedzie smigac :)
Może przydałoby się opublikować porady jak samemu postawić KDE5? Najlepiej w obecnym systemie, obok normalnego stabilnego KDE. Czy lepiej na VBoksie np.? Może ktoś zna dystrybucję, która jest dedykowana testowaniu KDE? (Przy KDE4 zdaje się było kiedyś coś takiego....)
Rzuć okiem na Project Neon dla Kubuntu:
https://wiki.kubuntu.org/Kubuntu/ProjectNeon
Aj, stała się rzecz straszliwa, stało się czyste zło w tym naszym KDE5, które zostało żywcem zaimportowane hurtem z KDE4. Niestety na sam koniec prezentacji ujrzałem coś, co mi niemiło przypomina BSOD z systemów Microsoft Windows. W dalszym ciągu plazmoidy nie żyją własnym życiem, a drobny ich błąd wywala cały pulpit plazmy. :{
Jest to duża wada, przekreślająca dużo w tym środowisku.
5 lat czekania na czytelny kalendarz... Wybierak widgetów też świetny, najpierw prawy górny róg, potem lewa strona ekranu. T
Mam nadzieję, że zmiany pod maską się opłacą.
Czy li w zasadzie nic nowego. Prawie wszystko co jest na tym filmiku jest już w obecnym KDE. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że zmiany w KDE idą w stronę ulepszenia bazy programistycznej, tak aby później rozwój KDE i aplikacji na nim opartych był łatwiejszy.
Ja osobiście wolałbym, aby programiści skupili się na ulepszaniu funkcjonalności. Tak miało być po premierze KDE4 (i w po części było), a tu kolejne zmiany pod maską... Nie żebym narzekał na KDE, używam go i uważam je za świetne środowisko, ale wiele można by jeszcze poprawić. Najbardziej zależałoby mi usuwaniu drobnych niedoróbek, które potrafią nieźle uprzykrzyć życie człowiekowi.